sonax merkez servis telefon tiklasonax merkez servis telefon gsm
sonax calisma saati trans 10x10google harita
sonax merkez servis telefon tiklasonax merkez servis telefon gsm

Cam Filmi Ve Boya Koruyucu Filmler Hakkında

PVC boya koruma filmi midir ?, Boya yüzeyini gerçekten korur mu?
PVC filmler reklam sektöründe kullanılan folyolardır. Araç boya yüzeyi korunması amacıyla da kullanıldıkları görülmektedir, ancak toz ve çamurdan dolayı kirlenmeyi 3-4 aya kadar önlemekten başka bir koruma etkisi yoktur.

PVC ile boya koruma ile Poliüretan boya koruma filmi arasındaki farklar nelerdir?
PVC Filmlerin adında anlaşılacağı üzere PVC esaslı olup, uygulandığı yüzeyi sadece tozdan, çamurdan vb. dış etkenlere karşı kısa süreliğine korumak içindir.

Uygulamada genellikle tabelacıların reklam posterlerinin yüzeylerini 3-4 aylığına yağmur, çamurdan korumak için uyguladığı PVC esaslı bir kaplama filmidir.

PVC Film çabuk yırtılır, darbelere karşı dayanıklı değildir. 4-5 aydan sonra filmde sararma başlar uzun süreli koruma sağlamaz. Uygulandığı yüzey üzerinden tekrar sökülmeye uygun değildir. (Çünkü uygulandığı yüzeydeki reklam posterleri ile atılır, tekrar sökülmek için üretilmemiş olup yüzeyde hasar oluşturabilir. Boya yüzeyine zarar verip, yapışkan bırakır.) PVC filmlerinin bu özelliklerinden dolayı Boya Koruma Filmi değildir. Dünyada Boya Koruma Filmini standartlarına göre uygulayan Uygulama Merkezlerinin hiçbirinde PVC film araçların Boya yüzeyini korumak için kullanılmaz.

Otomobillere Boya Koruma Film uygulamasının standartlara göre yapıldığı ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki Uygulama Merkezlerinde sadece Boya Koruma Filmi olarak Poliüretan esaslı (150-175-200 mikron) şeffaf filmler kullanılmaktadır.

Boya Koruyucu filmler taş sekmelerine karşı aracımı korur mu? Evet , ancak uygun standart ve özellikteki filmler korur. Polyüretan esaslı (150-175-200 mikron kalınlığında ) filmler bknz. Boya koruma filmleri

Kaplama Araca Zarar Verir Mi?
Evet kaplamalar araca zarar verir ,PVC esaslı ve kalitesiz araç kaplama ürünlerinin kendisi ve yapışkan katmanı ağır çevresel şartlar altında deformasyona uğrayarak sökülmeye uygun olmayan bir hale gelir. Söküldüğünde ise yapışkanı boya yüzeyine  zarar verir.

Araç Kaplamadan Sonra Cila Uygulaması Yapılabilir Mi?
Poliüretan filmlerle kaplama yapılırsa bu işlem kaplama üzerine uygulanabilir, şöyle ki poliüretan filmlerin yüzeyi kolayca bu işlem için özel üretilmiş Sonax ürünleri ile temizlenmeye  ve polisaj makinesiyle parlatılmaya  uygundur.

sonax guvencesi
sonax kampanyalar
sonax urunler
sonax galeri
sonax video
sonax merkez servis yol tarifi
tikla konus
tikla whatsapp