sonax merkez servis telefon tiklasonax merkez servis telefon gsm
sonax calisma saati trans 10x10google harita
sonax merkez servis telefon tiklasonax merkez servis telefon gsm

SONAX Standart Otomobil Yıkama

Aracın saatteki hızı 50 km'yi  geçince özellikle 80 km hıza ulaşınca araç  yüzeyi ile hava basıncı arasında zıt yönde bir akım oluşur. Bu akım aracın yüzeyinde elektromanyetik bir alan yaratır.Bu alan tıpkı mıknatıs gibidir. Aracın yüzeyine çarpan toz zerreciklerini inanılmaz bir çekim kuvvetiyle yüzeye çeker ve yapıştırır. Böylece boya yüzeyinde yoğun bir kir tabakasının oluşmasına neden olur.

Boya yüzeyine yapışan bu zerrecikler basınçlı su ile asla sökülüp temizlenemez. Onun içindir ki örneğin; bir aracı sadece basınçlı su ile yıkadığınızda kaba kirlerin akıtıldığını ama boya yüzeyinin hala kirli ve mat olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni boya yüzeyine yapışan ve su ile gitmeyen toz zerrecikleridir. Toz zerrecikleri ışığı emerek yansımasına engel olur. Işığı yansıtmayan boya mat görünür.

Araç yüzeyinde oluşan elektromanyetik çekim gücü ile boya yüzeyine yapışan toz zerreciklerini söküp atmanın tek yolu yüzeyin sünger ve şampuan ile yıkanmasıdır. Şampuan yumuşaklık ve kayganlık sağlar. Sünger ise elle uygulanan basınç ve süngerin gözeneklerindeki sürtünme sayesinde toz zerreciklerini kolayca söküp temizler.

Şampuan hem boya yüzeyinde yapışan tozların yumuşamasında ve sökülüp atılmasında yardımcı olur, hem de temizlenen yüzeye toz zerrecikleri yerine bu kez şampuanın içindeki cila zerrecikleri yapışır ve boya yüzeyinde ışığın daha kuvvetli yansımasını sağlayarak göz kamaştırıcı bir parlaklığa yol açar.

Uyarı:
Sonax Standart Otomobil Yıkama Hizmetine kullanılan ürünlerden Sonax Şampuanın Ph değeri 7,5-8 değerindedir. Ürün otomobilin boyasına, nikelajlarına ve plastik aksamlarına kesinlikle zarar vermez.

Sonax ı diğer markalardan ayıran en önemli özellik , hizmet ne olursa olsun kullanılan ürünler kullanılan yüzeyin rengine, dokusuna ve materyaline zarar vermez !


 

dermotologisch getestetHatırlatma:
Kullanılan ürünler , insan ve çevre sağlığına da zarar vermez .

Sonax insan ve çevre sağlığını ön planda tutan uygulama hizmet ürünleri ile hizmet sunumlarını yapmaktadır.sonax standart otomobil yikamaI- ARACIN DIŞ TEMİZLİĞİ:
1- Aracın dışı önce basınçlı su ile yıkanarak kaba kir, çamur ve tozlardan temizlenir.
2- Aracın jantlarına SONAX jant temizleyici ürünü sıkılarak yüzeydeki inatçı kir, balata tozları ve lekelerin sökülmesi sağlanır.
3- Aracın tüm dış yüzeyi SONAX konsantre şampuan püskürtülerek yumuşatıldıktan sonra sadece etek üstü yıkama için kullanılması gereken SONAX Mikrofiber veya Multi  Sünger ile aracın etek üstü dış kaportası ovalanarak yüzeye yapışan kir ve zerrecikler sökülüp çıkarılır ve temizlenir. Aracın etek altı olarak tanımlanan maşpiyer ve lastikleri 2 nolu süngerle hafif basınçla ovalanarak yüzey kir ve tozlardan temizlenir.  Daha sonra tüm dış yüzey suyla durulanarak temizlenir.
 
sonax otomobil yikama sonrasi kurulamaII- KURULAMA:
1- Aracın kaporta yüzeyi, aynaları, camları, kapı panelleri ve fitilleri SONAX güderi ile silinerek kurulanır.
2- Aracın jantları silinerek kurulanır.
3- Aracın lastikleri SONAX Jel ile parlatılır.
 
III- İÇ TEMİZLİĞİ:
1- Aracın içi ile bagajı hava sıkılarak tüm tozlar yüzeye çıkarıldıktan sonra elektrikli süpürge ile vakumlanarak temizlenir.
2- Aracın döşemeleri, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları nemli bir bez ile silinerek yüzeyde kalan tozlar temizlenir.
3- Aracın camları SONAX cam temizleyici ile mükemmel temizlenir ve kurulanır.
4- Aracın plastik paspasları SONAX plastik temizleyici ve koruyucu, halı paspaslar ise SONAX multistar ürünü ile temizlenir.
 
İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak 25-35 dakika arasındadır.

Hizmet Stanndartı:
1-Basınçlı yıkama makinesi yardımı ile otomobilin dışı kaba kir ve çamurdan arındırılır.
2-Otomobilin jantları balata tozları ve diğer kirlerden arındırılır.
3-Otomobilin dış yüzeyi yıkanır.
4-Otomobilin paspasları temizlenir.
5-Otomobilin iç kısmı süpürülür. Hava tutularak en ince noktalarda detaylı temizlik sağlanır.
6-Otomobilin iç kısmındaki plastik aksamların tozu alınır temiz bir görünüm sağlanır
7-Otomobilin camları içten ve dıştan temizlenir.
8-Otomobilin lastikleri parlatılır, koruma altına alınır.

Uyarı:
Sonax ta her bir hizmetin tanımı ve standardı vardır. Tüm hizmetlerin süresi ve uygulama aşamaları ,Sonax hizmet kalite kavramıyla  bir hizmet standardına bağlanmıştır.
tikla konus
tikla whatsapp